Atletico, remiză cu emoţii

031 октября 2015

Atletico Madrid a ratat șansa de a deveni lider în Spania, după remiza obținută pe El Riazor în fața lui Deportivo La Coruna, scor 1-1.

Oaspeții au dominat clar prima repriză și au deschis scorul în minutul 34. Tiago a marcat pentru prima oară în acest sezon cu un șut de la marginea careului. Gazdele au egalat în minutul 77. Gimenez a pierdut o minge în careu în fața lui Lucas Perez și golgheterul lui Deportivo l-a învins pe Jan Oblak. Depor a fost chiar aproape de a obține victoria în finalul meciului, după ce Faycal Fajr a șutat de la distanță la încheietura barelor, în minutul 88. După remiza de pe El Riazor, Atletico Madrid rămâne pe locul 3, la un punct în spatele rivalelor Real Madrid și Barcelona.