O nouă umilință pentru Chelsea

06 февраля 2018

O nouă umilinţă pentru Chelsea! Conte este la un pas să fie dat afară.  Chelsea a suferit a doua umilinţă la rând în Premier League, 1-4 în deplasarea de la Watford. Scaunul lui Conte se clatină serios. La pauză a fost 1-0 după ce Deeney a înscris din penalty. Hazard a restabilit egalitatea în minutul 82. În doar 7 minute Watford a marcat de trei ori: Janmaat, Deulofeu şi Pereyra au punctat pentru o victorie istorică. Chelsea rămâne pe 4 în clasament, însă Tottenham şi Arsenal îi ameninţă locul de Ligă. În acelaşi timp, ruptura dintre Conte şi Abramovich pare totală, rămânând de văzut doar dacă tehnicianul va fi demis acum sau va fi lăsat să joace şi dubla cu Barcelona, din Liga Campionilor.