Mourinho îl învinge pe Conte

026 февраля 2018

Manchester United a învins-o pe Chelsea cu 2-1 duminică, în etapa a 28-a din campionatul Angliei.  În minutul 32, Willian a deschis scorul pentru Chelsea pe Old Trafford, din pasa lui Hazard. Avantajul echipei lui Antonio Conte a rezistat doar 7 minute, pentru că Romelu Lukaku a restabilit egalitatea din pasa lui Martial. Jesse Lingard a adus victoria "diavolilor", cu o reușită în minutul 75. Același Lukaku i-a pasat internaționalului englez pentru golul de 2-1, care avea să fie și scorul final al meciului Manchester United - Chelsea. Echipa lui Jose Mourinho revine pe locul al doilea în Premier League, cu 59 de puncte, cu două mai mult decât Liverpool, a treia clasată. Chelsea a căzut pe locul al cincilea.