Meci cu peripeţii pentru Valeriu Catînsus în Rusia

Shinnik Yaroslavl cu fundaşul moldovean Valeriu Catînsus 90 de minute a avut un meci plin cu peripeţii în liga a doua din Rusia.

Shinnik a cedat cu 2-3 pe terenul lui Spartak Nalchik, deşi la un moment dat au condus cu 2-0. Oaspeţii au deschis foarte rapid scorul. Chiar în minutul 1 Aleksandr Alkhazov a marcat pentru 1-0. Peste 7 minute Konstantin Dudchenko a majorat diferenţa celor de la Shinnik.

Gazdele însă nu au lăsat armele jos şi au restabilit egalitatea în minutul 58. Mai întîi georgianul David Siradze a redus din handicap în minutul 43, după care în minutul 58 Marat Shogenov a făcut 2-2. Spartak a continuat să atace, iar efortul lor a fost răsplătit. Igor Koronov a înscris al treilea gol în minutul 78.

La Spartak Nalchik Eugen Cebotaru nu a fost nici rezervă. După această partidă Shinnik a rămas în subsolul clasamentului cu cu 15 puncte şi poziţia a 15-a. De cealaltă parte Spartak Nalchik urcă până pe locul 6 cu 31 de puncte.