Sergiu Jăpălău rezervă la Thrasyvoulos

Fotbalistul moldovean Sergiu Jăpălău, legitimat la echipa greacă de ligă secundă Thrasyvoulos, s-a aflat pe banca de rezerve a echipei sale în meciul pe care aceasta l-a disputat în campionat, pe teren propriu, contra celor de la Fokikos.

Echipa lui Jăpălău a remizat, 1-1, după ce a condus la pauză cu 1-0, după golul marcat de fundaşul Syros. În repriza secundă, oaspeţii au egalat în minutul 55 prin mijlocaşul francez Gomez.

După şapte etape, Thrasyvoulos se află pe locul 19, retrogradant, dintr-un total de 21 de formaţii câte activează în liga secundă din vechea eladă. Thrasyvoulos are doar patru puncte în clasament, în timp ce fokikos este pe 13, cu 7 puncte.

Jăpălău a evoluat în întreg sezonul o singură dată pentru echipa sa. El are 28 de ani, iar în ţară a jucat în ultimele patru sezoane pentru Rapid ghidighici, cucerind un titlu de vicecampion şi evoluând într-o finală de Cupa Moldovei.