Bugaiov nu şi-a salvat echipa de la înfrîngere

Fotbalistul moldovean care evoluează la gruparea Tobol din Kazahstan, Igor Bugaiov, a marcat un gol în meciul amical pierdut în compania turcilor de la Orduspor (2-3), disputat în cantonamentul din Turcia.

Orduspor a deschis scorul partidei în minutul 39, dar Tobol a egalat în timpul suplimentar al primei reprize. În minutul 63 formaţia din Kostanay a mai încasat, iar cinci minute mai tîrziu Igor Bugaiov a readus egalitatea pe tabela din marcaj din penalty. Nu peste mult timp turcii au înscris al treilea gol şi au obţinut victoria în acest meci de verificare.

Cantonamentul lui Tobol în Turcia se va desfășura pînă pe 22 ianuarie, unde sunt planificate alte cîteva amicale cu echipe din Rusia şi Ucraina.