Dan Petrescu şi Emil Caras fac minuni la Moscova

Dan Petrescu şi Emil Caras au obţinut cea de-a cincea victorie consecutivă cu Dinamo Moscova, echipa din capitala Rusiei acumulând 30 de puncte. Moscoviţii s-au impus cu 2-1 pe terenul lui Terek Groznyi.

Kevin Kuranyi a deschis scorul în minutul 12. Cecenii au controlat apoi prima repriză, dar fără a marca. În minutul 63 Terek a restabilit egalitatea prin golul brazilianului Ailton, iar după două minute acelaşi Kuranyi a marcat spectaculos cu o lovitură de cap de la 11 metri.

Până la final, Dinamo a a fost privată de penalty, după ce un jucător de la Terek a comis un henţ evident şi a mai lovit bara prin şutul lui Aleksandr Kokorin. Obiectivul echipei este clasarea pe un loc ce merge în Europa iar prin obţinerea celor 3 puncte, Dinamo ar mai urca cel puţin o poziţie în clasament.