Mihai Stoichiţă face spectacol pe banca Sheriff-ului

Antrenorul de la Sheriff, Mihai Stoichiţă, a făcut spectacol pe banca tehnică în partida cu Rapid Ghidighici.

Românul a înjurat şi şi-a mustrat jucătorii pentru că aceştia făceau greşeli pe teren. În final, Sheriff a învins cu 1-0 şi s-a calificat în sferturile Cupei Moldovei, anunţă protv.md.

Meciul cu Rapid Ghidighici l-a înfuriat pe antrenorul echipei Sheriff, Mihai Stoichiţă. Tehnicianul român a fost cu nervii la pământ, comentand fiecare pas al jucătorilor săi.

Mult mai calm a fost Miral Samardzic. Fundaşul sloven al viespilor a urmărit liniştit partida din tribune, alături de o blondă. Timpul regulamentar al meciului s-a încheiat fără goluri şi au fost dictate două reprize de prelungiri. Artiom Haceaturov i-a adus victorie Sheriff-ului, în minutul 93.