Sheriff a făcut spectacol cu FC Costuleni

Sheriff a debutat în stil mare campioană în noua ediţie a Diviziei Naţionale. Viespele au bătut un neverosimil 5-0 pe FC Costuleni.

Noile achiziţii au făcut diferenţa în prima repriza. Marko Stanojevic a deschis scorul în minutul 13, iar Tadej Apatic a mărit diferenţa în minutul 30. În partea a doua Nail Zamaliev a marcat pentru 3-0, Igor Dima a marcat al patrulea gol al viespilor în minutul 89, iar căpitanul Miral Samardzic a închis tabela în minutul 90+3 când a transformat o lovitură de la 11 metri.

A fost ultima repetiţie pentru Sheriff care marţi, 17 iulie va juca în turul 2 preliminar al Ligii Campionilor cu Ulisses din Armenia. Partida se va disputa la Yerevan şi va începe de la ora 18:00.

Sheriff - FC Costuleni 5-0 (2-0)

Goluri: Stanojevic, 13 - 1-0, Apatic, 30 - 2-0, Zamaliev, 70 - 3-0, Dima 89 - 4-0, Samardzic, 90+3 (pen) - 5-0.