FC Krasnodar a bătut pe Lokomotiv Moscova

Echipa moldoveni Valeriu Ciupercă şi Igor Lambarschii - FC Krasnodar a obţinut o victorie superbă în campionatul Rusiei..

În cadrul etapei a 3-a Krasnodar a trecut de Lokomotiv Moscova cu 3-1, şi cu 6 puncte se menţin în plutonul fruntaş al clasamentului. Caicedo a deschis scorul pentru moscoviţi în minutul 19, după care în repriza secundă a urmar dominaţie formaţiei lui Slaboljub Muslin.

Mai întîi Roman Pavlyuchenko şi-a trimis mingea în propria poarta în minutul 46, după care Joazinho a făcut 2-1 din penalty în minutul 56. Ultima reuşită i-a aparţinut lui Yura Movsysyan, care a marcat după o acţiune superbă în minutul 81.

Igor Lambarschii şi-a făcut apariţia pe teren în minutul 66, când l-a înlocuit pe ungurul Vladimir Koman, în timp ce Valeriu Ciupercă nu a jucat în acest meci.