Naţionala U-17 mai tare decât Zimbru U-18

Naţionala Moldovei U-17 mai tare decât Zimbru U-18

În partida amicală disputată la baza de pregătire a selecţionatelor Moldovei de la Vadul lui Vodă naţionala antrenată de Oleg Fistican s-a impus cu scorul de 2-1 în faţa juniorilor de la Zimbru.

Mijlocaşul Andrei Macriţchi a marcat primul gol chiar la început de meci în minutul 2. Zimbru U-18 a egalat pînă la sfârşitul primei reprize prin Ilie Domoşcan. Însă în minutul 69 cel de-al doilea Macriţchi de pe teren - Valeriu a mai înscris încă un gol în favoarea naţionalei, reuşită care s-a dovedit a fi decesivă în această întâlnire.

Moldova U-17: Macogonenco (Frunză, 71), Gherman, Turca, Golubţov (Podlesnîi, 50), Svinarenco, V.Macriţchi, Bojii (Oancea, 41), Bejan (Lebedev, 65), Zabun (Cibotari, 33, Panaiotov, 67), A.Macriţchi (Boiciuc, 67), Sevriuc (Cucovei, 52)

Rezerve: Cebotari

Antrenor: Oleg Fistican

Zimbru U-18: Titiunin, Calmis, Vlas, Cojuhari, Starîş (Alexandru Beleavschi, 60), Rotaru, Pîslari (Cazacov, 78), Ciuntu, Iriciuc, Ilie Domaşcan, I.Balan (Adam, 33, Manoli, 55)
Rezerve: M.Balan, Ceban
Antrenor: Anatolie Tîmbur.

Arbitri: Alexandru Tean, Victor Mardari, Vladislav Lifciu
Avertizaţi: Manoli (59)

11 aprilie. Vadul lui Voda, CPSM. Spectatori: 50.