Alexandru Epureanu a câştigat duelul cu Alexandru Gaţcan

Alexandru Epureanu a câştigat duelul moldoveni din campionatul Rusiei în faţa lui Alexandru Gaţcan.

Krylia Sovetov a dispus în deplasare de FC Rostov cu 2-1, şi a obţinut astfel a doua victorie consecutivă a sezonului. Caballero a marcat primul gol al celor de la Krylia Sovetov în minutul 18, după care Salata a egalat pentru gazde la 10 minute după reluare. Golul decisiv al echipei lui Andrey Kobelev a fost reuşit de Verkhovtsov în minutul 61.

Alexandru Epureanu a fost integralist la Krylia Sovetov, iar Alexandru Gaţcan (foto) a fost schimbat la pauză cu Golenda. După 4 runde Krylia Sovetov cu 7 puncte a urcat până pe locul 6, în timp ce FC Rostov este penultima în clasament cu un singur punct la activ.