Evoluţii oscilante pentru echipa lui Valeriu Catînsus în Rusia

Echipa lui Valeriu Catînsus îşi continuă evoluţiile oscilante din acest sezon de liga a doua din Rusia.

Shinnik Yaroslavl a reuşit doar un 1-1 acasă cu Volgar-Gazprom, care ocupa penultimul loc înaintea etapei a 6-a. Volgar-Gazprom a deschis scorul în minutul 36. Alan Chochiev a centrat, Andrey Pechnik s-a înălţat şi cu o lovitură de cap a perforat poarta lui Nikolay Tsygan.

Eroul formaţiei din Astrahat s-a dovedit a fi antierou. Pechnik a faultat în careu, iar Aleksey Eskov a dictat lovitură de la 11 metri. Vladimir Korytko a restabilit egalitatea după ce l-a învins pe Maksym Kabanov în minutul 52. Shinnik putea prelua conducerea pe tabela de marcaj în minutul 64, însă Eldar Nuzamutdinov a ratat o ocazie uriaşă de a face 2-1.

Valeriu Catînsus a fost integralist la echipa pregătită de Yuri Gazaev. După această rundă, Shinnik rămâne pe locul 15 cu 4 puncte, în timp ce Volgar-Gazprom a adunat doar 3 puncte în 5 etape.