НОВОСТИ

По разделам:       По стилю:
    • Bartoli este prima finalistă de la Wimbledon.   Теннис | 4 июля 2013
    • Sir Alex Ferguson și Vidic îi țin pumnii lui Murray la Wimbledon Andy Murray are parte de un susținător special la Wimbledon. Fostul antrenor al lui Manchester United, Sir Alex Ferguson, este nelipsit de la meciurile conaționalului său la ediția din acest an, în condițiile în care agenda venerabilului tehnician s-a redus simțitor. Теннис | 4 июля 2013
    • В полуфинале Уимблдона Джокович встретится с дель Потро На Уимблдоне определились полуфиналисты мужской части турнира. Новак Джокович сыграет против Хуана Мартина дель Потро, а Энди Маррей встретится с Ежи Яновичем. Теннис | 4 июля 2013
    • Se ştiu semifinalele masculine Turneul de la Wimbledon a continuat cu întrecerile din sferturile de finală la masculin. Dacă Djokovic, Del Potro și Janowicz s-au calificat în semifinale după victorii cu 3 la 0, nu la fel de ușor a fost și pentru favoritul local Andy Murray. Pentru un loc în careul de ași al competiției, scoțianul a avut nevoie de 5 seturi pentru a trece de Fernando Ferdasco.  Sârbul Novak Djokovic, a avut emoții doar în primul set contra cehului Tomas Berdych, câștigat în tie-break, cu scorul de 7 la 6. Următoarele două parțiale i-au aparținut în totalitate lui Nole, care este acum la doar un pas de o nouă finală la Wimbledon, după cea câștigată în 2011. În penultimul act, sârbul îl va întâlni pe Juan Martin del Potro care a trecut tot în trei seturi de spaniolul David Ferrer. Un meci inedit a fost cel dintre polonezii Jerzy Janowicz și Lucasz Kubot. Cel mai bun dintre ei a fost Janowicz, care a devenit totodată și primul tenismen polonez calificat în semifinalele unui turneu de Grand Slam. De departe cel mai disputat meci din sferturi de finală de Wimbledon a fost cel dintre Andy Murray și Fernando Verdasco. Scoţianul s-a impus la capătul a cinci seturi, scor 4-6, 3-6, 6-1, 6-4, 7-5.   Теннис | 4 июля 2013
    • Novak Djokovic şi Juan Martin Del Potro se vor întâlni în semifinalele turneului masculin de la Wimbledon. Novak Djokovic şi Juan Martin Del Potro se vor întâlni în semifinalele turneului masculin de la Wimbledon. Sârbul a ajuns în penultimul act al competiţiei, după o victorie în trei seturi în faţa lui Tomas Berdych. De partea cealaltă, Del Potro a trecut de finalistul de la Roland Garrod, David Ferrer. Теннис | 4 июля 2013
    • Sabine Lisicki continua sa invinga.A eliminat in sferturi o adversara din Estonia Nemtoaica Sabine Lisicki isi continua evolutia perfecta la turneul de Mare Slem de la Wimbledon. Dupa ce a invins-o pe liderul mondial Serena Williams, tenismana a reusit sa se califice si in semifinale. Ea a eliminat in sferturi o adversara din Estonia. Теннис | 4 июля 2013