НОВОСТИ

По разделам:       По стилю:
    • Flavia Pennetta este prima finalistă de la Bastad Spectacol total în turneul de la Bastad, transmis ÎN DIRECT la Digi Sport. Numărul 103 WTA, Flavia Pennetta, a ajuns în ultimul act al competiției din Suedia, dotat cu premii în valoare de 235.000 de dolari, după ce a produs surpriza în fața favoritei publicului, Johanna Larsson. Теннис | 20 июля 2013
    • Republica Moldova a obţinut 2 medalii Anastasia Calinina a cucerit argint la proba de triplu salt, unde a cedat în faţa unei sportive din Franţa. La tenis de câmp, Anastasia Detiuc a învins-o în finala mică pe Tereza Mihalikova, capul de serie nr.2 şi a obţinut medalia de bronz. Detiuc a avut nevoie de 2 seturi pentru a urca pe podium, scor 6-1, 6-2. Pentru deplasarea celor 14 sportivi la Festivalul Tineretului European, Comitetul Naţional Olimpic a cheltuit aproximativ 30 de mii de dolari. Теннис | 20 июля 2013
    • Настольный теннис вслепую Футболисты «Манчестер Юнайтед» Рио Фердинанд и Робин ван Перси продолжают удивлять спортивный мир своими неординарными способностями. На этот раз они решили сыграть в настольный теннис вслепую. Теннис | 20 июля 2013
    • Moldova cucereşte prima medalie la Jocurile Olimpice Republica Moldova a cucerit prima medalie la Jocurile Olimpice de vară pentru tineret de la Utrecht (Olanda). Atleta Anastasia Calinina s-a situat pe treapta a doua a podiumului de premiere la proba de triplusalt, informează Mesager. După patru zile de concurs, am intrat în posesia primei medalii. Sportiva Anastasia Calinina a cucerit argintul la proba de triplusalt cu un rezultat de 12 metri 80 de cm.Medalia de aur a revenit franțuzoaicei Yanis David care a înregistrat un rezultat de 12 metri 92 de cm. Moldova mai păstrează șanse să intre în posesia medaliei de bronz la tenis feminin prin Anastasia Detiuc, care va disputa finala mică în fața lui Tereza Mihalikova din Slovacia. Теннис | 20 июля 2013
    • Evolutie excelenta pentru Moldova la festivalul olimpic Evolutie excelenta pentru Moldova la festivalul olimpic de tineret din Olanda. Dupa medalia de argint de ieri a atletei Anastasia Calinina - la triplu salt, astazi tenismana Anastasia Datiuc a obtinut bronzul la tenis de camp. Теннис | 20 июля 2013