Dinamo a obţinut prima victorie din acest sezon

Meci dramatic în derby-ul etapei a doua din Campionatul Rusiei!Echipa lui Alexandru Epureanu şi Emil Caras a învins bogaţii de la Anji cu scorul de 2-1, după un gol marcat în minutul şase al prelungirilor.

Atacantul lui Dinamo, Solomatin a deschis scorul în minutul 27, iar Anji a rămas în inferioritate numerică şase minute mai tîrziu, când Ewerton a văzut direct cartonaşul roşu după un fault. Chiar şi aşa, Anji a egalat pe final de meci prin fundaşul Cristopher Samba.

Echipa lui Dan Petrescu a smuls victoria după ce a beneficiat de un penalty în minutele de prelungiri, transformat fără emoţii de Andrei Voronin. Căpitanul naţionalei Moldovei, Alexandru Epureanu, ca şi în meciul din prima etapă, cu Volga, a fost rezervă.