Ramiro Costa, total neinspirat pentru ASA. A irosit din nou o șansă uriașă!

02 августа 2015

**VIDEO** Ramiro Costa, total neinspirat pentru ASA. A irosit din nou o șansă uriașă!

VIDEO ASA Târgu Mureș - CS U Craiova. Duelul foarte tacticizat dintre ardeleni și olteni s-a încheiat cu scorul de 0-0 la pauză, dar gazdele puteau da lovitura în minutul 60.

Din păcate pentru echipa lui Vasile Miriuță, atacantul Ramiro Costa (22 de ani), transferat în această vară, a irosit o șansă mare, la o fază la care apărarea oaspeților a greșit.

Costa a interceptat un balon care se îndrepta spre portarul Craiovei, Bălgrădean, dar șutul său a fost modest, și tabela a rămas neschimbată. Același Ramiro Costa a mai avut o șansă bună în prima repriză, când l-a trădat viteza și defensiva adversă a respins. Același Costa a ratat o lovitură de cap din apropiere, în minutul 72.

În partida cu St. Etienne (0-3), din preliminariile UEFA Europa League, Costa putea marca golul de onoare al ASA-ului în prelungiri, dar acesta a ratat singur cu portarul.