Situație incredibilă în Cupa Spaniei! Real Madrid riscă să fie exclusă din competiție

03 декабря 2015

Situație incredibilă în Cupa Spaniei! Real Madrid riscă să fie exclusă din competiție după ce în partida tur cu Cadiz din șaisprezecimile de finală, Rafael Benitez a folosit un fotbalist, care nu avea drept de joc.

Jucătorul rus de la Real Madrid, Denis Cerîșev a fost titular în partida cu Cadiz din Cupa Spaniei.

El a marcat singurul gol al primei reprize, iar la pauză a fost schimbat după ce s-a aflat că nu avea drept de joc.

Cerîșev a jucat în sezonul trecut la Villarreal și a primit al treilea cartonaș galben în semifinala cu Barcelona.

Astfel, fotbalistul a fost suspendat pentru următoarea partidă din Cupă, chiar dacă acum evoluează pentru altă echipă.

Conform regulamentului, Real Madrid va fi exclusă din competiție dacă oficialii echipei Cadiz vor depune o plângere până astăzi după amiază.

Real Madrid s-a impus la final în fața formației Cadiz cu scorul 3-1.

Barcelona a devenit prima echipă calificată în optimi după ce a jucat deja returul.

Echipa antrenată de Luis Enriqye a învins pe teren propriu formația din liga a treia valorică Villanovense cu scorul de 6-1.

Sandro Ramirez a reușit un hat-trick, Munir a marcat de două ori, iar Dani Alves și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor.

Sevilla a făcut un pas mare spre calificarea în optimi după ce a învins în deplasare cu 3-0 formația Logrones. Valencia s-a impus la fel în deplasare în fața formației Barakaldo cu 3-1.

Meciurile retur din șaisprezecimile de finală ale Cupei Spaniei vor avea loc în perioada 15-17 decembrie.