Tricolorii au învins naţionala Norvegiei la Cupa celor Patru Naţiuni la futsal

Moldova a debutat cu dreptul la Cupa celor Patru Naţiuni la futsal! Tricolorii au învins Norvegia în primul meci al turneului din Polonia.

Moldovenii au deschis scorul în minutul cinci, prin Alexandru Şevcic. Scorul la pauză a fost de 2-1, după ce norvegienii au egalat, iar Oleg Hiloti a mai marcat un gol pentru Moldova. Elevii lui Vladimir Vusatîi au marcat din nou şi la începutul reprizei secunde, prin Cristian Obadă.

Până la final, acelaşi Hiloti a mai marcat de două ori, reuşit un hat-trick. Norvegia a replicat de două ori, însă nu i-a mai putut ajunge pe tricolori, scor final 5-3. Duminică, naţionala Moldovei de futsal va juca contra Ţării Galilor, iar în utlimul meci, va întâlni gazda turneului, Polonia.