Incidente la derby-ul dintre dintre Panathinaikos şi PAOK

**VIDEO** Incidente la derby-ul dintre dintre Panathinaikos şi PAOK

Fanii şi-au făcut de cap la Atena, la derby-ul dintre Panathinaikos şi PAOK. Suporterii s-au bătut între ei şi cu forţele de ordine, iar startul meciului a fost amânat cu 25 de minute până când centralul a considerat că jucătorii sunt în siguranță.

Costin Lazăr a fost martor la cel mai fierbinte meci care s-a jucat weekendul acesta în Grecia. Pentru prima dată după 11 ani, fanii oaspeţilor au avut voie să vină la un derby din deplasare.
Astfel, 300 de suporteri ai lui PAOK au ajuns pe stadionul lui Panathinaikos, iar incidentele nu au lipsit. Arbitrul i-a trimis pe jucători la vestiare până când spiritele s-au mai calmat şi partida s-a putut desfăşura.

Pe teren, a fost egalitate după cele 90 de minute de joc. Gazdele au deschis scorul prin Mladen Petric în minutul 21, iar oaspeţii au egalat pe final. Intrat chiar în locul lui Lazăr, veteranul Salpingidis a stabilit scorul final, 1-1, cu 6 minute înainte de final.

Sursa foto: 101greatgoals.com