05 декабря 2015

**VIDEO** Schubert, kryptonita lui Pep. Gladbach a provocat prima înfrângere a lui Bayern în campionat

Andre Schubert, antrenorul Borussiei Monchengladbach, pare a fi kryptonita lui Pep Guardiola, superantrenorul lui Bayern Munchen. În sezonul trecut, trupa lui Schubert a fost singura echipă nu doar neînvinsă, dar care nici nu a încasat vreun gol în meciurile cu Bayern Munchen. În tur, cele două echipe au remizat, 0-0, iar în retur, chiar la Munchen, Monchengladbach s-a impus cu 2-0.

></p><p>Astăzi, sâmbătă, 5 decembrie, în etapa a 15-a din Bundesliga, Borussia Monchengladbach i-a dat iar lovitura de grație lui Pep Guardiola. <strong>Formația lui Schubert s-a impus cu 3-1, administrându-i prima înfrângere trupei bavareze</strong> în acest sezon al campionatului german. <strong>Wendt (54), Stindl (66) </strong>și<strong> Johnson (68)</strong> au dus scorul la 3-0, dar <strong>Ribery</strong>, intrat în ultimul sfert de oră, a redus din diferență în minutul 81. Francezul a marcat primul gol al sezonului la primul șut, în primul său meci din această ediție a Bundesligii. A fost meciul numărul 300 pentru Ribery la Bayern și al 104-lea său gol.</p><p>După această înfrângere a bavarezilor, PSG rămâne singura echipă din Top 5 ligi europene fără înfrângere în campionat în acest sezon.</p><p><span style=Ultimele patru partide între Borussia Monchengladbach și Bayern:

Bayern - Gladbach 2-2
Gladbach - Bayern 0-0
Bayern - Gladbach 0-2
Gladbach - Bayern 3-1

VEZI AICI GOLUL LUI WENDT 1-0

VEZI AICI GOLUL LUI STINDL 2-0

VEZI AICI GOLUL LUI JOHNSON 3-0

VEZI AICI GOLUL LUI RIBERY 3-1