Orlovschii şi Novakovic au părăsit «Dacia»

010 декабря 2013
/><br /><p>«Dacia» Chişinău prin acordul reciproc al părţilor a reziliat contractele cu fundaşii <strong class=Milko Novakovic şi Nicolai Orlovschii.

Fundaşul muntenegrean în vârstă de 25 de ani a venit la «Dacia» în vara anului 2013. În tricoul «lupilor galbeni» Novakovic a evoluat în 9 meciuri (742 de minute). Nu a marcat nici un gol şi, ce este paradoxal, nu a primit nici un cartonaş roşu sau galben.

Nicolai Orlovschii a trecut la «Dacia» sub formă de împrumut timp de un an în pauza de vară. Fundaşul în vârstă de 28 de ani a disputat două meciuri în cupele europene: împotriva albanezilor de la «Teuta» (2:0) şi «Cermonoreţ» Odesa (2:1). În partida din turul doi preliminar al Ligii Europa împotriva lui «Cernomoreţ» s-a remarcat cu un gol. În Divizia Naţională Orlovschii a disputat doar 4 meciuri, aflându-se pe teren în total 210 minute.

Clubul de fotbal «Dacia» le mulţumeşte fotbaliştilor pentru lucrul comun în echipă şi le doreşte în viitor lui Milko şi Nicolai mult succes în carieră.