**VIDEO** Elche-Sevilla 1-1. Gazdele, fără Săpunaru, la primul punct câștigat în ultimele cinci etape

Elche şi Sevilla au remizat, scor 1-1, în meciul din etapa a 19-a a Primerei Division. Gazdele nu au putut miza pe Săpunaru, care este accidentat. Pe stadionul Martinez Valero, Carlos Bacca a fost campionul ratărilor pentru oaspeţi. Golgeterul columbian al Sevillei a irosit o primă şansă imensă în minutul 33, când a trimis pe lângă poartă.

La zece minute după pauză, Bacca a ratat din nou incredibil - a sutat pe lângă ţintă dintr-o poziţie ideală. Trupa lui Fran Escriba a lovit surprinzător în minutul 82, când Cristian Herrera a deschis scorul din centrarea lui Fidel şi a pus capăt unei serii de trei meciuri la rând pentru Elche fără gol marcat pe teren propriu.

Totuşi, Sevilla a salvat un punct după reuşita fundaşului portughez Carrico din minutul 89.

După 1-1 la Elche, echipa lui Unai Emery a ajuns la şapte etape consecutive fără înfrângere în Primera Division. În etapa următoare, Sevilla va juca în deplasare cu Atletico Madrid, duminica viitoare, în direct la Digi Sport 1, de la ora 22:00.

ECHIPELE

Elche: Tono - Denis Suarez, Lomban, Pelegrin, Albacar - Javi Marquez, Ruben Perez - Carles Gil (Cristian Herrera, 79), Coro, Aaron Niguez (Fidel, 70) - Boakye (Rivera, 85)
Antrenor: Fran Escriba

Sevilla: Beto - Coke, Fazio, Daniel Carrico, Fernando Navarro - Reyes, M'Bia (Pareja, 71), Iborra (Gameiro, 66), Vitolo - Rakitic - Bacca (Marko Marin, 81)
Antrenor: Unai Emery