Surpriza serii! Nationala Moldovei, la cel mai bun rezultat de pana acum: A remizat cu Rusia la preliminariile EURO 2016

012 октября 2014

Surpriza serii la preliminariile EURO 2016. Nationala noastra a remizat ,in deplasare, cu Nationala Rusiei cu scorul de 1 - 1. Astfel Moldova a obtinut cel mai bun rezultat de pana acum in aceasta competitie.

Meciul dintre Nationala Moldovei si Nationala Rusiei a avut loc la Moscova. Formatia antrenata de Fabio Capello trece printr-un moment extrem de greu la nivel de echipa nationala, astfel explicand rezultatul din aceasta seara.

Dupa prima repriza echipele au intrat in pauza cu scorul 0-0, iar in a doua repriza gazdele au deschis scorul printr-un penalty. Bucuria suporterilor rusi a durat mai putin de un minut, pentru ca fundasul nationalei noastre, Alexandru Epureanu a adus egalarea.

Dupa meciul disputat cu Rusia, nationala noastra a obtinut primul sau punct in grupa.

Sursa: PRO TV
Citeste mai multe despre: nationala moldovei, nationala rusiei, Euro 2016,