Spectacol în NHL! Noul sezon a început cu patru meciuri

013 октября 2016
Noul sezon în Liga Nord-Americană de Hochei a început cu patru meciuri.
Chicago Blackhawks şi Sait Louis Blues au dechis marele spectacol cu o partidă de zile mari. Chiar dacă a marcat prima, formaţia din Chicago au pierdut categoric. Oaspeţii au făcut diferenţa în ultima perioadă. Vladimir Tarasenko a fost omul meciului, reuşind o dublă pentru Louis Blues, care s-a impus în final cu 5-2.
Într-o altă partidă, San Jose Sharks a învins Los Angeles Kings. Ambele formaţii au reușit câte un gol în prima repriză, dar învingătoarea s-a decis tot în ultima perioadă. Golul lui Brent Burns a adus victoria rechinilor din San Jose.
Ottawa Senators şi Toronto Maple Leafs au oferit cel mai spectaculos meci. Formaţia din Ottawa s-a impus cu scorul de 5-4 după ce a marcat golul victoriei în repriza de prelungiri.
Într-un alt meci, Edmonton Oliers s-a impus în faţa formaţiei Calgary Flames cu 7-4.