S-au stabilit semifinalistele

014 февраля 2014

Surpriză de proporţii în sferturile Cupei Germaniei după ce Leverkusen a fost eliminată pe teren propriu de Kaiserslautern. Bayern Munchen a umilit-o pe Hamburg în timp ce Wolfsburg este o altă semifinalistă.

Wolfsburg s-a calificat în semifinala Cupei Germaniei după ce a trecut într-un meci foarte disputat de Hoffenheim cu 3-2. Bayer Leverkusen a clacat în faţa propriilor suporteri după ce pierdut la limită scor 0-1 cu formaţia Kaiserslautern. Janssen a fost cel care a marcat golul decisiv în minutul 114 al prelungirilor. Bayern Munchen a administrat lui Hamburg un ruşinos 5-0. Un hattrick al lui Mandzukic, şi goluri Dante şi Robben a fost spectacolul realizat de bavarezi. Programul semifinalelor este Kaiserslautern - Bayern şi Dortmund - Wolfsburg.