Atletico Mineiro - Cruzeiro 1-0. Oaspeții rămân lideri în ciuda înfrângerii

014 октября 2013

></p><p>În etapa a 28-a a campionatului brazilian de fotbal, Cruzeiro a fost învinsă pe terenul lui Atletico Mineiro. Gazdele au decis meciul în minutul 86, când atacantul de 27 de ani, Fernandinho, a înscris singurul gol al disputei. Cruzeiro rămâne lider autoritar având un avans de 10 față de următoarea clasată, Botafogo.</p><p>Tot în campionatul Braziliei, derby-ul dintre Sao Paulo și Corinthians s-a terminat nedecis, 0-0. Pe Morumbi, legendarul portar Rogerio Ceni a ratat un penalty în minutul 90, iar spiritele s-au încins în tribune. Fanii gazdelor s-au războit minute bune cu forţele de ordine. Campionii din 2006, 2007 şi 2008 ocupă un dezamăgitor loc 15 în clasament, la două puncte de poziţiile retrogradabile.</p>                    </div>