**VIDEO** Espanyol - Celta 1-0. Golul din final al lui Sergio Garcia încheie o săptămână perfectă

Espanyol Barcelona a încheiat o săptămână perfectă, în care s-a calificat în sferturile Cupei Spaniei şi a urcat pe locul 8 în Primera Division, după 1-0 cu Celta Vigo.

Pe Cornella El Prat, trupa lui Javier Aguirre s-a impus graţie golgeterului Sergio Garcia. Atacantul lui Espanyol a făcut diferenţa în minutul 88 şi a ajuns la opt reuşite în acest sezon.

Neînvinsă de Celta pe teren propriu de mai bine de un deceniu, Espanyol aşteaptă acum optimistă duelul cu Real Madrid, din Copa del Rey. Meciul este transmis în direct, marţi seară, de la ora 22:00, pe Digi Sport 2.

Espanyol (4-2-3-1): Casilla - Javi Lopez, Colotto, Moreno, Juan Fuentes - Abraham, Victor Sanchez - Stuani (64 Pizzi), Sergio Garcia, Simao (90+2 Raul Rodriguez) - Cordoba (46 Alex). Antrenor: J. Aguirre

Celta Vigo (4-1-4-1): Yoel - Hugo Mallo, Cabral, Fontas, Jonny Castro - Borja Oubina - Rafinha, Fernandez (74 Alex Lopez), Krohn-Deli, Orellana (68 Nolito) - Santi Mina (83 Bermejo). Antrenor: Luis Enrique