Milsami cu şanse, Dacia nu prea

Milsami Orhei păstrează şanse reale la calificarea în turul trei preliminar al Europa League după ce a scos un egal în Belarus cu Şahtior Soligorsk, scor 1-1. Dacia a fost învinsă în deplasare de Cernomoreţ cu 2-0.

Milsami a fost condusă în Belarus iar golul egalării a fost semnat de Petru Leucă. Deşi, susţinuţi de peste 100 de fani la Odesa, "lupii" nu au putut scoate un rezultat pozitiv. Şi dacă la pauză a fost 0-0, atunci "lupii" au scăpat câte un gol în primul şi ultimul minut al mitanului secund. Scorul a fost deschis Olexandr Gai. Acesta a prins un şut năprasnic din afara careului. În ultimul minut al prelungirilor Antonov a transformat impecabil o lovitură liberă. Este de remarcat că atât Cernomoreţ cât şi Dacia au irosit ocazii clare de gol. Returul va avea loc săptămâna viitoare.