019 сентября 2014

**VIDEO** Chipciu, servantul de serviciu. Keșeru a marcat toate golurile din pasele căpitanului

Chipciu a fost căptan cu Aalborg, a fost unul dintre cei mai buni jucători ai Stelei contra celor de la Aalborg și chiar dacă n-a marcat a bifat trei assisturi.

Steaua a început ca din tun parcurusul în actuala ediție a UEFA Europa League, după 6-0 cu Aalborg (DETALII AICI și VIDEO). Elevii lui Costel Gâlcă s-au dezlănțuit în repriza a doua, trei dintre goluri fiind marcate de Claudiu Keșeru.

Golgheterul campionatului (9 goluri), cu 15 goluri marcate în 13 partide oficiale și cel mai bine plătit jucător din lotul Steleia marcat cel mai rapid hat-trick din scurta istorie a UEFA Europa League (DETALII AICI și VIDEO).

Cele trei goluri, marcate de Keșeru într-un interval de doar 11 minute (DETALII AICI), au fost realizate din assisturile lui Alexandru Chipciu. Folosit ca mijlocaș de bandă, în partea stângă, în locul lui Tănase, accidentat, ”șeptarul” din Ghencea s-a mișcat perfect, fiind unul dintre protagoniștii întâlnirii de pe ”Arena Națională”.