**VIDEO** Stanciu, singura veste bună la meciul pierdut de Steaua cu Oțelul. Prima pasă decisivă din acest sezon!

VIDEO Steaua - Oțelul 1-2. Singura veste bună din tabăra campioanei în meciul pierdut contra ultimei clasate este prestația lui Nicușor Stanciu (foto - în stânga).

Mijlocașul în vârstă de 21 de ani, care a fost unul dintre cei mai criticați jucători ai Stelei în ultima vreme, a intrat pe teren la pauza meciului, când antrenorul Costel Gâlcă a schimbat întregul sistem tactic. L-a înlocuit pe Filip, iar mutarea ofensivă s-a văzut imediat.

Steaua a presat sufocant, iar dominarea s-a concretizat printr-un singur gol de partea roș-albaștrilor. Cel care a stat la originea reușitei din minutul 77 a fost tocmai Nicușor Stanciu. I-a reușit un un-doi cu Adi Popa în partea dreaptă și a centrat din prima și excelent pentru Țucudean, care a punctat din alunecare, din careul mic.

A fost prima pasă decisivă dată de Stanciu în acest sezon, la cea de-a 22-a partidă jucată în campionat (9 dintre ele ca titular). Mijlocașul ofensiv rămâne în continuare fără gol marcat.