Recreativo - Barça 0-1. Ter Stegen, la debut! Luis Enrique s-a bazat pe tineri

**VIDEO** Recreativo - Barça 0-1. Ter Stegen, la debut! Luis Enrique s-a bazat pe tineri

ÎN DIRECT la Digi Sport, FC Barcelona a câștigat pentru prima dată Trofeul Colombino, o competiție amicală organizată anual de cel mai vechi club din Spania, Recreativo Huelva.

Cu jucătorii care au evoluat la Cupa Mondială încă în vacanță, Luis Enrique a folosit, la primul său meci ca antrenor al grupării blaugrana, in mare parte fotbaliști de la echipa a doua a Barcelonei.

Elevii lui Jose Luis Oltra au avut unica ocazie a partidei cu 25 de minute înainte de final, la șutul lui Zambrano. După doar două minute, Roman a marcat singurul gol al meciului, după șutul respins al lui Lucas. San Per putea înscrie și el în ultimul minut, dar a trimis în bară.

FC Barcelona va reîncepe perioada de pregătire la începutul lui august, când are programate alte patru partide amicale.

></p><p><span style=Recreativo Huelva - FC Barcelona 0-1
A marcat: Joan Roman 67

FC Barcelona: Masip (Ter Stegen 46) - M. Montoya (Afellay 46), Edgar Le (Gafarot 46), Bagnack (Deulofeu 46), Grimaldo (D. Diagne 46) - Halilovic (Patric 46), Sergi Roberto (Camara 46), Babunski (Bartra) - Adama Traore (Ramirez 46), Munir El Haddadi (Samper 46), Nieto (Joan Roman 46)
Antrenor: Luis Enrique