020 октября 2015

**VIDEO** Keylor Navas, parada etapei în La Liga. Costaricanul a salvat Realul într-un moment cheie

Keylor Navas a fost la un pas de a se despărţi de Real Madrid în această vară, dar acum a devenit un adevărat idol pe Santiago Bernabeu.

Costaricanul de 28 de ani stabileşte recorduri peste recorduri la Madrid, iar una dintre paradele reuşite în week-end-ul trecut, împotriva fostei sale echipe, Levante, a fost desemnată cea mai frumoasă a etapei a 8-a din La Liga.

În minutul 29 al meciului pe care madrilenii l-au câştigat cu 3-0 pe teren propriu, Navas a scos spectaculos mingea trimisă cu capul de brazilianul Deyverson, iar reflexul său a fost cu atât mai important cu cât a venit într-un moment cheie al jocului.

Real deschisese scorul cu două minute înainte, prin Marcelo, iar la un minut după intervenţia portarului său, Cristiano Ronaldo a marcat pentru 2-0 şi a rezolvat în mare parte problema învingătoarei.

Sursa foto: as.com