"U" Cluj a reușit o victorie la scor în primul amical disputat de la reunirea echipei

**VIDEO**

Universitatea Cluj a reușit o victorie categorică în primul joc test din această vară, învingând cu 9-0 concitadina Sănătatea, echipă de liga a treia, înainte de plecarea în cantonamentul din Austria. Emil Jula a debutat pentru echipa la care a crescut și a reușit să înscrie un gol.

Mihai Teja a folosit două formații diferite în cele două reprize. Astfel, prim divizionara clujeană a început partida în formula: Veselovsky - Ciupe, Fofana, Ninu, Raţiu - D. Bucşa, Boboc - Boutadjine, Kovacs, Cristian Ciobanu - Lemnaru. După pauză au jucat: Niculescu - Petar Jovanovic, Neag, Bogdan Mintaş, Târnăcop - A. Lungu, R. Costin - Achim, Machado, Calcan - Jula.

Golurile au fost marcate de Fofana, Bucșa, Lemnaru, Boutadjine, Jula, Achim, Machado și Ionuț Ciobanu, două. Ultimul marcator este un puști de 19 ani venit în probe de la FC Olt Slatina, care a jucat mijlocaș stânga și conforma stiridesport.ro l-a convins pe Teja să-l ia în cantonamentul din Austria, unde echipa pleacă luni.

Sursă foto și video: stiridesport.ro