Baia Mare - Steaua 28-27. Roș-albaștrii au revenit în repriza a doua

></p><p>Derby-ul care decidea titlul la handbal în anii '80, între Minaur Baia Mare și Steaua, a devenit acum un simplu meci de clasament.</p><p>ÎN DIRECT la Digi Sport 2, Minaur a condus la două goluri diferență în prima repriză, dar Steaua a revenit și la pauză a fost egalitate la 13. Chiar dacă portarul gazdelor, Irimuș a avut 15 parade, echipa sa nu a scos nici măcar un punct în meciul cu Steaua.</p><p>Bucureștenii au câștigat cu 28-27 și, cu 12 puncte, au trecut în clasament pe locul 8, în timp ce Minaur a rămas pe 9, cu 9 puncte.</p><p>În următoarea etapă din Liga Națională, a 11-a, HCM Baia Mare joacă la Suceava cu Universitatea Bucovina, în timp ce Steaua are meci pe teren propriu cu Știința Bacău.</p><p> </p>                    </div>