Flensburg - Hamburg 27-24. Oaspeții au fost în avantaj după prima repriză

></p><p><strong>Meci senzațional la Digi Sport 2, în Flens-Arena, între Flensburg și Hamburg, gazdele impunându-se în cele din urmă, la trei goluri diferență, scor 27-24.</strong></p><p>În uralele a 6.500 spectatori, deținătoarea trofeului Champions League la handbal, Hamburg, a condus ostilitățile din start, în ciuda eforturile făcute de echipa gazdă, SG Flensburg.</p><p>Hamburg a avut două goluri avans la pauză, 13-11, cu Petar Djordjic în mare formă, autor a șapte goluri. În partea secundă însă, Flensburg a revenit în joc și a preluat conducerea. Scorul a fost 26-23 în minutul 57, iar oaspeții n-au reusit să mai înscrie din minutul 48 până în minutul 58.</p><p>SG Flensburg-Handewitt s-a impus cu 27-24 și i-a administrat prima înfrângere lui Hamburg. Flensburg se instalează, astfel, pe primul loc în grupa D, după 6 etape, cu 11 puncte.</p><p> </p>                    </div>