023 августа 2015

**VIDEO** A dat gol, apoi s-a accidentat! Lazio și-a pierdut căpitanul înaintea returului cu Leverkusen

VIDEO Lazio - Bologna 2-1. Lazio a învins-o cu 2-1 pe Bologna și a debutat cu dreptul în noul sezon din Serie A TIM, însă romanii nu s-au putut bucura pe deplin de succesul obținut.

Lucas Biglia a deschis drumul spre victoria lui Lazio prin golul din minutul 17, însă apoi s-a accidentat și italienii nu se vor putea baza pe el în poate cel mai important meci al anului, returul cu Bayer Leverkusen, din play-off-ul UEFA Champions League.

În vârstă de 29 de ani, argentinianul a suferit o leziune la gambă și va lipsi aproximativ o lună de pe teren, după primele estimări. Biglia, care s-a accidentat singur, a fost înlocuit cu Cataldi, în minutul 52 al întâlnirii cu Bologna.

Transferat în anul 2013, de la Anderlecht, Lucas Biglia este om de bază la Lazio. În ediția trecută de campionat, el a jucat 27 de meciuri în Serie A TIM, toate din postura de titular, reușind să marcheze 3 goluri pentru echipa la care joacă Ștefan Radu.