Naţionala de Tineret a Moldovei a pierdut în faţa Rusiei primul meci din Cupa CSI

Naţionala de tineret a Moldovei a început dezastruos evoluţia la Cupa Comunităţii. În primul meci de la competiţie din oraşul Sankt-Petersburg, selecţionata noastră a pierdut meciul cu Rusia, scor 0-3.

Echipa antrenată de Alexandru Curteian a încasat primul gol în minutul şase de la atacantul Ruslan Bolov. Ruşii au mai înscris de două ori în repriza a doua prin Zubarev şi Moghileveţ. În celălalt meci al grupei B, selecţionata oraşului Sankt-Petersburg a învins Lituania cu 2-0.

Naţionala de tineret a Moldovei va juca următorul meci la Cupa Comunităţii pe 26 ianuarie cu reprezentativa din Sankt-Petersburg, iar luni tinerii tricolori se vor duela cu Lituania.