Răzvan Lucescu a pierdut cu Xanthi Cupa Greciei, 1-3 în finala cu Olympiacos

**VIDEO** Răzvan Lucescu a pierdut cu Xanthi Cupa Greciei, 1-3 în finala cu Olympiacos

Formaţia Skoda Xanthi, antrenată de Răzvan Lucescu, a fost învinsă, sâmbătă, la Atena, cu scorul de 3-1, de Olympiacos Pireu, în finala Cupei Greciei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Jara, minutul 45+1, A. Dominguez, minutul, 64 şi Fortounis, minutul 80. Pentru Skoda Xanthi a înscris Kapetanos, în minutul 87.

De la Olympiacos a fost eliminat Botia, în minutul 90+1. Lucescu junior încheie sezonul la Xanti cu singură victorie în ultimele opt meciuri oficiale, dar cu o performanță unică pentru club, disputarea finalei Cupei și cu locul 8 în campionat.

La începutul anului, Xanti a avut o serie de 13 meciuri oficiale, 9 în campionat, fără înfrângere, cea mai bună din istoria clubului.