Târgu Mureș - Odorheiu Secuiesc 8-3. Gazdele au ratat locul 2 în play-off

**VIDEO** Târgu Mureș - Odorheiu Secuiesc 8-3. Gazdele au ratat locul 2 în play-off

Meci excelent în penultima etapă a sezonului regulat al Ligii 1 la futsal. Jucătorii din Târgu Mureș au câștigat cu 8-3 în fața celor de la Odorheiu Secuiesc, dar au ratat locul secund pentru faza play-off-ului din cauza unui singur gol.

Învinse cu 2-7 în tur, gazdele aveau nevoie de un succes la șase goluri diferență pentru a-și devansa rivala în clasament. Gazdele au condus cu 1-0, dar Odorhei a întors scorul la 2-1 în doar un minut. Târgu Mureş a revenit până la pauză, după care s-a aruncat în atac. La 7-2, în plină ofensivă a gazdelor, care au scos și portarul dintre buturi, Ferenc Csoma a marcat din propriul teren pentru 7-3.

Nu a fost, însă, un final liniștit pentru harghiteni, pentru că imediat Lucian Nicușan a făcut 8-3. La ultima fază a partidei, portarul Alberto Carlos, urcat în atac, nu a putut să împingă mingea în plasă și Târgu Mureş a ratat obiectivul.