Show Galacic la Melbourne

Spectacol galactic la Melbourne. Real Madrid a bătut-o cu 4-1 pe Manchester City în International Champions Cup și a câștigat grupa din Australia.

Karim Benzema a deschis scorul în minutul 20 după o execuție de clasă. A fost doar începutul unui recital galactic. După patru minute a înscris și Ronaldo, iar Pepe a dus scorul la 3-0 în minutul 44. Înainte de pauză, Ramos a făcut henț în afara careului și Sterling a atins mingea cu mâna la aceeeași fază. Arbitrul japonez Hiroyuki Kimura a dictat greșit penalty. Yaya Toure a înscris și City a redus din diferență. În minutul 73, Denis Cerîșev a stabilit scorul final de 4-1. Cu patru puncte, galacticii au câștigat grupa australiană din International Champions Cup. Real va continua această competiție în China, acolo unde le va înfrunta pe Inter și AC Milan.