Atletico Madrid - Valencia 2-1. Simeone rămâne neînvins pe teren propriu în faţa "liliecilor"

026 октября 2015

**Atletico Madrid - Valencia 2-1.** Simeone rămâne neînvins pe teren propriu în faţa

Fără înfrângere pe "Vicente Calderon" în faţa Valenciei cu Diego Simeone antrenor, Atletico Madrid a făcut o primă repriză excelentă în faţa Valenciei. Koke a ieşit primul la rampă, dar şutul său a fost scos de portar.

Jackson Martinez a deschis scorul: a fost a doua reuşită în campionat a atacantului adus de la FC Porto. Ferreira Carrasco a marcat cel mai frumos gol al întâlnirii.

Valencia a redus din diferenţă în repriza secundă, după un penalty transformat de Paco Alcacer. S-a terminat 2-1 pentru Atletico, care a urcat pe locul al treilea după această etapă. Trupa lui Simeone are cu două puncte mai puţin decât Real Madrid şi Barcelona.

Atletico (4-4-2): Oblak - Juanfran, Gimenez, Godin, Luis - Ferreira (O. Torres 69), Gabi, Tiago, Koke - Martinez (F. Torres 59), Griezmann (Correa 82)

Antrenor: D. Simeone

Valencia (4-3-3): Domenech - Cancelo, Mustafi, Aderlan, Gaya - Parejo (Bakkali 55), Perez (Piatti), Danilo - Mina, Rodrigo (Paco 23), Gomes

Antrenor: S. Espirito