Bale se întoarce pe "El Madrigal", acolo unde a reușit primul gol în tricoul lui Real, chiar la debut

127 сентября 2014

**VIDEO** Bale se întoarce pe

Real Madrid o întâlnește de la ora 17:00 pe Villarreal și speră să continue seria rezultatelor pozitive, într-un meci transmis ÎN DIRECT de Digi Sport 1.

Meciul este unul cu totul special pentru Gareth Bale, anunțat titular în echipa lui Carlo Ancelotti. Galezul revine pe arena "El Madrigal", acolo unde a reușit primul lui gol la Real, chiar la debut.

În ultimul meci direct de pe terenul lui Villarreal, Real Madrid a izbutit doar un rezultat de egalitate, scor 2-2. Cani a deschis scorul pentru gazde, însă apoi a ieșit la rampă Bale, care a lăsat o impresie excelentă la primul său meci în Primera Division.

În minutul 38, fostul jucător al lui Tottenham a reușit să marcheze din cădere, după o pasă venită de la Carvajal.

Totuși, Bale nu a putut să-și ajute echipa să obțină și victoria. Ronaldo a adus-o în avantaj pe Real, însă Dos Santos a stabilit scorul final, 2-2, în minutul 70 (VIDEO AICI).

19 goluri a marcat Bale pentru Real în Primera Division

Villarreal - Real Madrid este ÎN DIRECT la Digi Sport 1, sâmbătă, de la ora 17:00. Fazele video sunt ÎN TIMP REAL pe digisport.ro și m.digisport.ro!