**VIDEO** Ratare incredibilă, cu toată poarta în față! Două bare la aceeași fază pentru Levante

VIDEO Levante - Betis Sevilla 0-1. Primul meci al etapei a 13-a din La Liga, dintre Levante și Betis Sevilla, a adus și una dintre cele mai mari ratări ale sezonului.

VIDEO Pandurii - Concordia Chiajna 2-0. Ratarea lui Cristian Săpunaru, din meciul Pandurii - Concordia, nu a fost singura a zilei de vineri în meciurile transmise pe Digi Sport.

La Valencia, Levante a întrecut ratarea gorjenilor. Condusă încă din minutul 4 de Betis, formația gazdă a recuperat balonul în minutul 8 într-o zonă periculoasă, Verza s-a apropiat de careu și l-a lobat elegant pe portarul Adan, care a rămas țintuit. Mingea a lovit stâlpul drept și a revenit în teren, iar Deyverson, complet liber în fața porții goale, a trimis din 8 metri în bara transversală, cu un șut din prima. Balonul a ricoșat în sus și înapoi în teren, de unde goalkeeper-ul oaspeților a prins cu siguranță.

Fanilor lui Levante nu le-a venit să creadă, iar imaginile surprinse în tribune imediat după ratare spun totul în acest sens.

În cele din urmă, scorul a rămas 1-0 pentru Betis.