United, out din Cupă

029 октября 2015

O nouă surpriză în Cupa Ligii Angliei. Manchester United a părăsit competiţia. Victorii pentru Liverpool, Manchester City şi Southampton.

Liverpool a dispus de Bournemouth cu 1-0 graţie golului marcat de Clyne încă în debutul primei reprize. Scorul serii l-a realizat Manchester City, care a surclasat cu 5-1 pe Crystal Palace. Bony, De Bruyne, Iheanacho, Toure şi García au fost marcatorii cetăţenilor, în timp ce pentru oaspeţi a punctat Delaney. Southampton a trecut de Aston Villa cu 2-1. Yoshida şi Pelle au înscris pentru gazde, în timp ce pentru oaspeţi a marcat Sinclair. Marea dezamăgire a serii a fost Manchester United, care a fost eliminată de Midllesbrough. Boro s-a calificat în sferturi după loviturile de departajare. Rooney, Carrick și Ashley Young au ratat de la punctul cu var.