Corona Brașov - Nove Zamky 4-2. Victorie în Liga MOL, în fața liderului

029 декабря 2013

></p><p>Sărbători perfecte pentru hocheiștii de la <strong>Corona Brașov</strong>, ajunși la 4 victorii în ultimele 5 meciuri din <strong>Liga MOL</strong>. Duminică, galben-albaștrii au mai făcut un pas către play-off, după ce au câștigat cu 4-2 împotriva liderului la zi din competiție, <strong>Nove Zamky</strong>. </p><p>Slovacii au încasat primul gol în minutul 25 al meciului de la Brașov. <strong>Hietamaki</strong> a deschis scorul pentru Corona, după care gazdele au mai punctat o dată, prin <strong>Peter Robert</strong>. Slovacii au redus din handicap în startul ultimei reprize, datorită lui <strong>Weissmann</strong> și chiar au dus scorul la 2-2 în minutul 48, printr-un șut de penalitate.</p><p>Finalul a fost, însă, al elevilor lui <strong>Kari Rauhanen</strong>. <strong>Martin Saluga</strong> a înscris o dublă și a adus victoria pentru Corona, care incearcă să obțină luni un nou succes - joacă de la ora 17:00, <span style=ÎN DIRECT pe Digi Sport 2, contra maghiarilor de la Ujpest.