Meci nebun in campionatul Rusiei, in care unul dintre protagonisti a fost moldovean. Portarul nationalei, Ilie Cebanu, a incasat 3 goluri, in esecul cu 2 la 3 in fata Rostovului. Gratie succesului, echipa lui Gatcan a urcat pe locul 4 in Rusia.
Fara capitanul Alexandru Gatcan, care este accidentat, echipa Rostov a inceput tare partida de pe teren propriu cu Mordovia. Rostov a deschis scorul gratie unui autogol. Ilie Cebanu nu a avut reactie la devierea, din apropiere, a coechipierului sau Nakhushev. La pauza a fost totusi 1 la 1, Mordovia reusind egalarea dupa o lovitura libera.
Mai mult, contrar cursului jocului, deoarece Rostov domina, oaspetii au ajuns in avantaj in debutul partii secunde. In urma unui contraatac, Mukhametshin a inscris pentru 2 la 1. Finalul a fost insa unul nebun. Gazdele au atacat in valuri si nou intratul Azmoun a facut 2 la 2 in minutul 83. Imediat peste alte 3 minute Rostov a mai avut o sansa de a inscrie si nu a ratat-o. Bukharov l-a invins pe Cebanu si Rostov a castigat cu 3 la 2.
Gratie victoriei, Rostov a urcat pe locul 4 in campionatul Rusiei, in timp ce Mordovia ramane pe ultima pozitie.