Real în revenire de formă

022 февраля 2018

Real Madrid e în revenire de formă. Echipa lui Zinedine Zidane are trei victorii la rând în La Liga şi cinci în ultimele şase etape. Real s-a impus în restanţa cu Leganes, scor 3-1.  Echipa care a eliminat-o din Cupă i-a dat gol campioanei după doar şase minute. Bustinza a marcat din apropiere, în urma unei lovituri de colţ, la prima fază de poartă a partidei. Replica echipei lui Zidane a fost promptă. Până la sfârşitul primei jumătăţi de oră a întâlnirii, Lucas Vasquez şi Casemiro au întors rezultatul, iar madrilenii au intrat la pauză în avantaj. În minutul 89, Real Madrid a primit penalty. Sergio Ramos şi-a asumat rolul executantului şi a stabilit scorul final, iar formaţia "blanco" a urcat pe locul 3 în La Liga, depăşind-o pe Valencia.