Zimbru învinsă de Vardar la aniversarea galben-verzilor

Formaţia Zimbru Chişinău a fost învinsă cu scorul de 2-0 de Vardar Skopje în amicalul de aniversare a 65 de ani de la înfiinţarea clubului.

Campiona Macedoniei s-a dovedit a fi o echipă puternică care marcat câte un gol în fiecare repriză. Mai întâi Jovan Kostovski în mintul 37 l-a învins pe Nicolae Calancea cu o lovitură de cap, după care Milan Ilievski a închis tabela la mijlocul reprizei secunde.

Zimbru nu a reuşit nici golul de onoare, chiar dacă Anton Kovalevskyy sau Oleg Molla puteau reduce din diferenţă. La final Zimbru a primit medaliile de bronz cu ocazia clasării pe locul 3 în Divizia Naţională.

Show-ul a fost competat de trupele Vunk, Zbod şi Zbud, Nely Ciobanu, iar la final spectatorii au văzut un grandios foc de artificii.