Un bulgar şi un român la ZimbruЗагружается, подождите...
MOLDOVA.sports.md |
FOTBAL
|
DIVIZIA NATIONALA
| VIDEOARTICOLE
Zimbru a reuşit să-l transfere pe atacantul bulgar Caloian Anghelov, dorit cu insistenţă de antrenorul Ivan Tabanov. Vârful de 22 de ani a adus singura victorie a "galben-verzilor" din perioada de pregătire: 2-1 cu Iskra-Stal. Fostul jucător a lui Volov Shumen a pasat decisiv la golul lui Alexandru Antoniuc şi l-a înscris pe cel al victoriei. Zimbru l-a luat şi pe fundaşul român Ovidiu Mendizov. El joacă pe banda stângă, dar poate fi folosit şi în linia mediană. Mendizov a evoluat ultima dată la Petrolul Ploieşti.
Reportaj foto
![]() Sursa – MOLDOVA.sports.md Recomandăm
Guvernul Moldovei va colabora cu FMF
Miercuri, 10 martie, a avut loc intalnirea dintre Vlad Filat, Prim-ministrul Republicii Moldova, si Pavel Cebanu, Presedintele FMF.
După victoria cu Sheriff, Olimpia s-a împiedicat de Academia. Olimpia - Academia UTM 2-2
După victoria surprinzătoare cu Sheriff, Olimpia Bălţi a pierdut două puncte în faţa Academiei, în meciul care trebuia să aibă loc pe 7 martie. Olimpia a condus în două rânduri, dar n-a reuşit să obţină a doua victorie la rând din 2010.
Artiom Bludnov: "Am făcut o primă repriză foarte slabă"
Mijlocaşul Academiei-UTM, Artiom Bludnov, a reuşit să înscrie de două ori în partida cu Olimpia. Discipolul echipei Spartak Moscova consideră că nivelul fotbalului moldovenesc este destul de normal.
Oleg Şişchin: "Am pierdut două puncte cu Academia"
Căpitanul Olimpiei Oleg Şişchin a rămas mulţumit de joc, dar nu şi de rezultat.
Radu Gînsari: "Am fost mai aproape de victorie"
Radu Gînsari a fost unul dintre cei mai buni în partida Olimpia - Academia. Mijlocaşul Academiei UTM consideră că echipa sa a fost mai aproape de victorie. |
![]()
|